Ana sayfa Apple KKTC’de Covid-19 Nedeniyle Köyler Karantinaya Alındı

KKTC’de Covid-19 Nedeniyle Köyler Karantinaya Alındı

2
0
DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVULOĞLU'NUN YURTDIŞINDA BULUNAN TÜRK VATANDAŞLARIN TÜRKİYE'YE DÖNÜŞLERİNİN SAĞLANACAĞININ AÇILAMASI ARDINDAN UKRAYNA VE ÖZBEKİSTAN'DAN TÜRKİYE'YE DÖNÜŞLERİ SAĞLANAN TOPLAM 257 VATANDAŞ DAHA SAKARYA'DA KARANTİNA ALTINA ALINDI. YURTDIŞINDAN GETİRİLEREK SAKARYA'DA KARANTİNA ALTINA ALINAN VATANDAŞ SAYISI İSE TOPLAMDA BİN 749'A ULAŞTI. (BURAK CAN TOKYÜREK - ORKUN KAYA/SAKARYA-İHA) Ukrayna ve Özbekistan'dan Türkiye'ye dönüşleri sağlanan toplam 257 vatandaş daha Sakarya'da karantina altına alındı. Yurtdışından getirilerek Sakarya'da karantina altına alınan vatandaş sayısı ise toplamda bin 749'a ulaştı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Dipkarpaz bölgesinde bir servis şoföründe korona virüs pozitif çıkması ile bütün bölge karantinaya alındı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Dipkarpaz bölgesinde bir servis şoföründe korona virüs pozitif çıkması ile bütün bölge karantinaya alındı.

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya hızla yayılan korona virüs etkisini arttırmaya devam ediyor.

Yeni Erenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak, tarafından yapılan açıklamada Dipkarpaz bölgesinde bulunan bir servis şoföründe korona virüs çıkması nedeni ile bölge de bulunan birçok köyün karantina altına alındığını açıkladı.

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, yapmış olduğu açıklama ile Dipkarpaz, Yeni Erenköy, Sipahi, köylerinin bu akşamdan itibaren karantinaya alındığını duyururken, köylere giriş ve çıkışların kapatıldığını bildirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here