Ana sayfa Apple İngiltere Hükümetinden Serbest Çalışanlara Destek

İngiltere Hükümetinden Serbest Çalışanlara Destek

1
0
epa08266562 British Prime Minister Boris Johnson during a news conference unveiling coronavirus emergency plans inside 10 Downing Street in London, Britain, 03 March 2020. According to Johnson, British businesses have been warned that as many as 20 percent of their employees could be forced to take time off during peak periods of infection if the country is hit by a widespread outbreak of the COVID-19 disease caused by the novel SARS-CoV-2 coronavirus. EPA-EFE/SIMON DAWSON / POOL

İngiliz Muhafazakar Parti Üyesi Rushi Sunak, serbest çalışanlara devlet tarafından yüzde 80 oranında destek verileceğini açıkladı.

İngiliz Muhafazakar Parti Üyesi Rushi Sunak, serbest çalışanlara devlet tarafından yüzde 80 oranında destek verileceğini açıkladı.

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını, çalışma hayatını olumsuz etkilemeye devam ediyor.

İngiltere, genelinde korona virüs vakalarının artmasıyla birlikte ilan edilen sokağa çıkma yasağı nedeni ile birçok iş yeri kapatılırken, birçoğu ise işten çıkarmalar yaparak çalışan sayılarını azalttı.

Serbest çalışanlar ise sokağa çıkma yasağı ve kapatılan işyerleri nedeni ile gelirlerin de düşüş olacağı gerekçesiyle imza kampanyası başlattı.

Sunak, gerçekleştirdiği basın toplantısında İngiliz devletinin serbest çalışanlara da destek vereceğini açıklarken, serbest çalışanların son 3 yıl içerisindeki gelirlerinin ortalamasının alınarak yüzde 80 oranında destek verileceğini duyurdu.

Bu karar ile İngiltere’de yaşayan ve Ankara anlaşması vizesiyle hayatına devam eden kişilere de devletten destek almanın önü açılmış oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here