Ana sayfa Apple Başsavcılıktan Yağmur Aşık Ve Firarinin Yakalanmasıyla İlgili Açıklama

Başsavcılıktan Yağmur Aşık Ve Firarinin Yakalanmasıyla İlgili Açıklama

2
0
?ESKİ MİLLİ FUTBOCU EMRE AŞIK’IN ESKİ EŞİ YAĞMUR AŞIK DÜN CEZAEVİ FİRARİSİ ERDİ S. İLE YAKALANMIŞ, YAĞMUR AŞIK SAVCILIK SORGUSUNUN ARDINDAN SERBEST KALMIŞTI. DÜZCE CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI OLAY İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAYINLADI (ALİ YILDIZ - ENES BEKTAŞ/DÜZCE-İHA)

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı, jandarma görevlisine çarparak yaralanmasına sebep olan cezaevi firarisi ile eski Milli Futbolcu Emre Aşık’ın eski eşi Yağmur Aşık’ın yakalanmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı, jandarma görevlisine çarparak yaralanmasına sebep olan cezaevi firarisi ile eski Milli Futbolcu Emre Aşık’ın eski eşi Yağmur Aşık’ın yakalanmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada,

“25 Mart 2020 tarihinde saat 20.00 sıralarında Düzce İl Merkez Jandarma Komutanlığının sorumluluk sahası içerisinde bulunan Gölormanı Köyü’nde icra edilen önleyici kolluk faaliyetleri sırasında şüphe üzerine kontrol edilmek istenen içerisinde bir kadın ve bir erkek şahsın bulunduğu 34 S 4443 plakalı araç “dur” ihtarına uymayarak olay yerinden kaçtı.

Kaçtığı sırada şüpheler aracı kolluk görevlilerinin üzerine sürüp bir personele çarparak onu yaraladı.

Bu olayın akabinde 34 S 4443 plakalı araç sürücüsünün Erdi S. adlı kişi olduğu tespit edilmiş ve kolluk kuvvetlerince tespit edilen ikamette şüphelilerin yakalanması için

Cumhuriyet Başsavcılığımızın kararıyla yapılan arama sonucunda Erdi S. ve Yağmur Aşık isimli şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı.

Ayrıca ikametten 2 adet ruhsatsız tabanca ile toplam 89 adet tabanca fişeği ele geçirildi” belirtildi.

Kolluk kuvvetlerine fiziki ve sözlü saldırıda bulunmuş.

Açıklamada ayrıca aramalar sırasında Yağmur Aşık’ın kolluk görevlilerine fiziki saldırı ve hakarette bulunulduğu belirtildi.

Şüpheli cezaevi firarisi Erdi S. sevk edildiği Düzce sulh ceza mahkemesi tarafından silahla direnme suçundan tutuklanırken, Yağmur Aşık’ın ise savcılık ifadesi sonrası serbest bırakıldığı belirtildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here