Ana sayfa Apple ABD’yi sarsacak corona virüsü iddiası! İstihbarat Trump’ı uyarmış ama.

ABD’yi sarsacak corona virüsü iddiası! İstihbarat Trump’ı uyarmış ama.

4
0

Corona virüsü ile ilgili ABD‘den bir son dakika haberi geldi! Washington Post Gazetesi’nde yer alan haber, ABD Başkanı Donald Trump‘ı oldukça zora soktu. Gazetede yer alan iddiaya göre; ABD istihbaratı, Çin‘de patlak veren corona virüsü salgınının ardından ocak ve şubat aylarında iki rapor hazırlayarak Trump’a riskin büyük olduğunu duyurdu. Ancak Trump, istihbaratın raporlarını küçümseyerek, corona virüsü dikkate almadı. ABD corona virüs ile mücadelede ağır bedeller öderken, Donald Trump son haftalarda sağlık sistemi nedeniyle sert şekilde eleştirilere maruz kalıyor. Salgına karşı geç önlem alan ABD yönetimine karşı isyan bayrağı açılmış durumda. İşte ABD’den gelen son dakika haberinin detayları ve ülkedeki son durum…


Washington Post
‘un konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde, ABD istihbaratının ocak ve şubat ayındaki raporlarında, hem Trump yönetimini hem de Kongre’yi, Çin‘de görülen Kovid-19 konusunda uyardığı kaydedildi.

TRUMP KÜÇÜMSEDİ

Haberde, kaynakların raporlarda virüsün ne zaman ABD’ye ulaşacağı konusunda bir tahminde bulunmadığı ancak, Çin’deki salgının gerçek boyutunun saklandığı ve yakında bir “pandemi” halini alacağının belirtildiği aktarıldı.

Gazetenin haberinde, “Sürekli gelen raporlara rağmen, Trump, virüsün ABD’ye yönelik tehdidini küçük görmeye devam etti. Aynı şekilde Kongre üyeleri de Kovid-19 bu ay başında ülkede ciddi bir hal alana kadar, bu durumu önemsemedi.” ifadesine yer verildi.

BEYAZ SARAY’DAN YANIT GELDİ

Washington Post’un haberi hakkında CIA ve Ulusal İstihbarat Ofisinden herhangi bir açıklama yapılmadı ancak Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Hogan Gidley şunları kaydetti:

“Medya ve Demokratlar sadece saçma ve gayrimeşru bir azil sürecine odaklanırken, Başkan Trump, Amerikan halkının sağlığını, varlığını ve güvenliğini korumak için tarihi, agresif önlemler almıştı. Adı açıklanmayan korkak kaynakların tarihi yeniden yazmaya çalışması, mide bulandırıcı, aşağılık ve utanç vericidir.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here